Zamknij
REKLAMA

„Świecie w 101. rocznicę powrotu do Macierzy” - konkurs w sieci

08:05, 26.01.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę powrotu Świecia do Polski. Z tej okazji OKSiR w Świeciu przygotował specjalny konkurs, w ramach którego każdy może sprawdzić swoją pamięć, ale też spostrzegawczość. Kolejne zadania konkursowe będą pojawiać się w internecie do końca stycznia.

Konkurs pt. „Świecie w 101. rocznicę powrotu do Macierzy” składa się z różnego typu zadań. Izba Regionalna Ziemi Świeckiej przygotowała dla uczestników:

  • zagadki słowno-literowe, które polegają na odgadywaniu czy dopasowywaniu haseł, a następnie wpisywaniu ich w krzyżujące się rubryki,
  • gry, w których celem jest znalezienie par identycznych kart,
  • zabawy, które polegają na dopasowaniu opisu do zdjęcia albo odwrotnie.

Każda z 7 zabaw ma 3 etapy. Uczestnik konkursu musi najpierw poprawnie rozwiązać zadanie, a następnie zrobić zrzut ekranu z rozwiązaniem. Na koniec konieczne jest zamieszczenia zrzutu dobrego rozwiązania pod postem z zadaniem na fanpage'u Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej (w postaci komentarza). Każdego dnia trwania konkursu zwycięzcą zostaje ten uczestnik gry, który jako pierwszy poda poprawne rozwiązanie zadania w komentarzu pod postem konkursowym (zamieści zrzut ekranu z rozwiązaniem). OKSiR w Świeciu będzie informował uczestników o wygranej poprzez wiadomość przesłaną na Facebooku.

Konkurs Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej trwa od 25 stycznia (poniedziałek) do 31 stycznia 2021 r. (niedziela) włącznie. Każda zagadka publikowana będzie na fanpage’u Izby Regionalnej codziennie, zawsze o godz. 19.00. Nagrodami w konkursie są upominki, które zostały ufundowane przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Do wygrania są m.in.: książki, torby, workoplecaki, kubki termiczne, magnesy czy breloki do kluczy. Nagród rzeczowych otrzymanych w konkursie nie można wymienić na nagrody pieniężne. Zwycięzcy muszą odbierać nagrody osobiście w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139, 86-100 Świecie). Wygrane będą wydawane od 8 do 26 lutego (w dni robocze w godz. 09.00 - 16.00).

Konkurs okazał się na tyle ciekawy, że informację o nim opublikowała m.in. strona WygranaOnline,

Tegoroczne obchody ponownego przyłączenia Świecia do Polski są z konieczności zupełnie inne niż to miało miejsce w poprzednich latach. Przypomnijmy, że podczas 100. rocznicy podczas Pikniku Historycznego w Świeciu zorganizowana została m.in. imponująca inscenizacja historyczna przedstawiająca wejście do miasta wojsk polskich w 1920 r. Wśród atrakcji znalazło się też np. mobilne muzeum, pokaz woltyżerki czy pokaz władania białą bronią. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń świętowanie musi przenieść się do sieci. Warto więc wziąć udział w zabawie i przynajmniej w ten skromny sposób włączyć się w obchody tego historycznego wydarzenia. Jest to świetna okazja, by w przyjemny sposób sprawdzić i odświeżyć swoją wiedzę związaną z powrotem Świecia do Polski, a może też dowiedzieć się czegoś nowego.

Konkurs organizowany jest przez Izbę Regionalną Ziemi Świeckiej - OKSiR w Świeciu.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%