Zamknij
REKLAMA

Zobacz kto dostał nagrody burmistrza za działalność kulturalną

14:00, 01.06.2021 | K.N
Skomentuj Fot. swiecie.eu
REKLAMA

W piątek odbyła się uroczystość rozdania nagród Burmistrza Świecia za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie i ochronę kultury.

Z powodu pandemii kultura  wyjątkowo mocno doświadczyła negatywnych skutków różnego rodzaju ograniczeń. Nie odbyła się większość z zaplanowanych imprez. Sytuacja wymusiła poszukanie nowych form dotarcia do odbiorców. I wielu przypadkach się to udawało. Przewodniczący rady Jerzy Wójcik, tuż po zakończeniu wręczania nagród, chwalił organizacje, transmitowanego on-line,  koncertu dedykowanego medykom oraz innym osobom aktywnie zaangażowanym w walkę ze skutkami pandemii.

Odwołanie wielu imprez skutkowało również tym, że lista zdobywców nagród w konkursach wokalnych, plastycznych czy tanecznych, była znacznie krótsza niż zwykle.

Jako pierwsi, nagrody z rąk Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego, odebrali instruktorzy OKSiR. W ten sposób doceniono ich wieloletnia działalność: Hanny Kaweckiej i Jolanty Pawłowskiej.   

Hanna Kawecka z OKSiR związana jest od 31  lat. Prowadzi tam zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej wychowankowie to laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Hanna Kawecka jest koordynatorką konkursów „Wzdłuż Wisły” czy „Pszczoła=Środowisko=Region”, a w swojej karierze ma również koordynowanie ogólnopolskich plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Prowadzona przez nią pracownia Centrum Działań Plastycznych „Akademia” została doceniona i nagrodzona przez marszałka. 

Jolanta Pawłowska pracuje w świeckim ośrodku od 32 lat. Prowadzi zespoły taneczne, regionalne, koła recytatorskie, przygotowuje widowiska teatralne i muzyczne. Tworzyła Klub Kwadransowych Grubasów. Jest inicjatorką wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i współzałożycielem Festiwalu Mocnych Brzmień. 

Nagrody indywidualne otrzymali:

Tomasz Stanny - muzyk, animator kultury, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Blues na Świecie Festival, który w 2020 roku obchodził swój jubileusz. Tomasz Stanny wytrwale buduje markę festiwalu, który promuje nasze miasto i ma ogromny wpływ na upowszechnianie kultury. 

Aleksandra Lubak - od 4 lat uczęszcza na zajęcia plastyczne w Centrum Działań Plastycznych „Akademia”. Jej potencjał został dostrzeżony na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Vadim Stepanenko - to młody twórca, który zaledwie od roku uczęszcza w Świeciu na zajęcia plastyczne. Jego praca została doceniona na ogólnopolskim konkursie „Świat dziecka”, gdzie konkurowała z 335 nadesłanymi przez uczestników pracami. 

Aleksandra Michalska - uzdolniona młoda wokalistka, która szlifuje swój warsztat w SOK „Stokrotka” z sukcesami reprezentuje Świecie na konkursach ogólnopolskich i mniejszej rangi. 

Lena Ostrowska - to również młoda wokalistka, która od dwóch lat osiąga sukcesy wokalne. Chętnie bierze udział w projektach artystycznych organizowanych przez SOK „Stokrotka”.

Amelia Kotecka - od kilku lat bierze udział w konkursach wokalnych na szczeblu regionalnym, wojewódzki i ogólnopolskim. Reprezentuje Świecie i jest członkiem zespołu wokalnego „Pięciolinia”.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%