Zamknij
REKLAMA

Połączyli chatkę z piernika z Narodowy Bankiem Polskim

04:20, 17.12.2016 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek,13 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu rozegrano dwa konkursy skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świeckiego. Pierwszy konkurs "Z ekonomią na Ty", dotyczył zagadnień związanych z funkcjonowaniem Narodowego Banku Polskiego. Drugi nosił tytuł "Najpiękniejszy stół świąteczny" i  nawiązywał do tematyki zbliżających się świąt. Polegał on na przygotowaniu stołów bożonarodzeniowych oraz własnoręcznym upieczeniu i ozdobieniu pierniczków.

Konkursom towarzyszyła prelekcja na temat funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego przeprowadzona przez Leszka Beszczyńskiego, dyrektora Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy oraz wystąpienie Szymona Wacławika, prezesa Hotelu Vistula w Świeciu.

W konkursie na najpiękniejszy stół świąteczny w kategorii gimnazjów zwyciężyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Gródku - Patrycja Ossowska, Aniela Zamczała, Aleksandra Chudecka. Miejsce II zdobyli ex aequo uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świeciu – Alicja Sitkiewicz i Patryk Minga oraz Gimnazjum im. Ziemi Nadwiślańskiej w Zbrachlinie – Klaudia Radecka, Joanna Łabuszewska, Kamila Suchomska.

Stoły świąteczne przygotowywali także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i w tej kategorii zwycięzcami zostały uczennice klasy I TEHO - Weronika Piontek, Oliwia Wnęk i Patrycja Szymańska.

W konkursie  "Z ekonomią na Ty":
I miejsce - Martyna Krupa z Gimnazjum nr 1 w Świeciu i Emilia Kilanowska z Gimnazjum w Laskowicach.
II miejsce - Dawid Nabakowski z Gimnazjum nr 1 w Świeciu i Fryderyk Kocik z Gimnazjum w Laskowicach.
III miejsce - Martyna Rujner i Natalia Grzybowska z Gimnazjum w Laskowicach.

Organizatorami konkursów byli Magdalena Włodarczyk, Małgorzata Matus oraz Dyrekcja ZSP Świecie.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone