Zamknij
REKLAMA

Nasz region sprzyja podróżom. Dzień Turystyki i Krajobrazu w ZSP

10:04, 25.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Emilia Drachal

W zeszłym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu odbyła się konferencja „Światowy Dzień Turystyki i Dzień Krajobrazu”. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych oraz goście: przedstawiciele Powiatu Świeckiego, PTTK w Świeciu, Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, Nadleśnictwa Osie, Bractwa Czarnej Wody oraz pensjonatu Tu Żur.

Podczas konferencji zabrali głos zaproszeni goście i organizatorzy. Marcin Habel z Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaznajomił zebranych z aplikacjami na telefon, dzięki którym można poznać  ciekawe turystycznie miejsca w naszym województwie oraz sprawnie i z łatwością poruszać się p nich podczas wypraw. Daniel Siewert z Wdeckiego Parku Krajobrazowego opowiedział o turystyce na terenach chronionych, a także przybliżył historię rozwoju turystyki w Osiu i okolicach. Marta Suchomska ze Starostwa Powiatowego uświadomiła zebranym w jaki sposób powiat świecki wspiera turystykę. Zbysław Budzyński ze świeckiego oddziału PTTK wygłosił wykład „Od juniora do seniora – formy turystyki promowane przez PTTK”. Mirosław Sejkowski, przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej wyjaśnił w jaki sposób TMZŚ rozwija i wspiera ruch turystyczno-krajoznawczy oraz przyczynia się do upowszechniania tradycji historyczno-kulturowych. Józef Malinowski, prezes Bractwa Czarnej Wody opowiedział o „Bractwie Czarnej Wody w turystyce”.  Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie  w ciekawy i zrozumiały dla młodych sposób wytłumaczył na czym polega zagospodarowanie turystyczne w Nadleśnictwie Osie, natomiast Marzena Fryszka z Tu Żur przygotowała wystąpienie pt. „Turystyka zrównoważona w praktyce na przykładzie gospodarstwa agroturystycznego tuŻur”.

Konferencja turystyczna z pewnością pozostawiła w umyśle niejednego młodego słuchacza chęć poznawania regionu oraz uzmysłowiła jakie korzyści wynikają z podróżowania. Poza tym zebrani dowiedzieli się jakie skarby natury i historii znajdują się w ich otoczeniu. Uczniowie poznali  walory turystyczne naszego regionu. Teraz kolej na to, aby odkryć je podczas podróży i pokochać.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone