Zamknij
REKLAMA

Ekonomia na wesoło dla młodzieży i dorosłych

08:53, 20.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Spotkanie z ekonomią na wesoło zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”. Młodzież ze szkół średnich oraz przedstawiciele samorządów i stowarzyszeń wzięli udział w Quizie związanym z ekonomią społeczną.

Organizatorzy podeszli do tematu na wesoło dlatego podczas quizu panował radosny nastrój a śmiech było słychać na całej sali.

Nim rozpoczęto konkurs, Iga Sypek z Ośrodka Wspierania Ekonomii w Toruniu wygłosiła prelekcję. Warto było słuchać co mówi Iga, ponieważ niektóre pytania były związane z jej prezentacją.

W pierwszej części quizu wzięły udział szkoły średnie. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas konkursu, jednak wykazali się również dużą widzą. Miejsca wyglądały następująco:

I miejsce – 28 pkt. II LO w Świeciu
II miejsce – 27 pkt. ZSP w Świeciu
III miejsce – 26 pkt. ZSP w Nowem
IV miejsce – 24 pkt. ILO w Świeciu
V miejsce – 15 pkt. ZSM w Świeciu

W drugiej turze do Quizu przystąpiły jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Podczas trwania konkursu uczestnicy sprawili, że „publiczność” miała dużo powodu do śmiechu. Jeden z uczestników, miał tak dużą chęć na wygraną, że potrafił zgłosić się do odpowiedzi nim padło pytanie. Ciężko było przebić się innym uczestnikom, ponieważ „sportowiec” – jak został nazwany – miał naprawdę bardzo dobry refleks. Jednak prócz refleksu była potrzebna wiedza, tego również mu nie zabrakło i to przede wszystkim dzięki niemu Gmina Pruszcz zajęła najwyższe miejsce na podium. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – 12 pkt. Gmina Pruszcz
II miejsce – 7 pkt. Powiat Świecki
III miejsce – 2 pkt. grupa połączona Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeciu i Stowarzyszenie Kobiet Amazonki Ziemi Świeckiej

Podczas trzygodzinnego spotkania można było podejść do stoisk informacyjnych podmiotów ekonomii społecznej oraz do mini bufetu. Na koniec wszyscy uczestnicy quizu, bez względu na zajęte miejsce otrzymali nagrody i zapozowali do zdjęć. 

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone