Zamknij
REKLAMA

Jak nie przeszkadzać ratownikom ratującym tonącego

09:02, 11.06.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

O tym jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak współpracować z ratownikami dowiedziały się dzieci z Przedszkola w Lnianie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchach, biorące udział w plenerowej lekcji o bezpieczeństwie.

Nad Jeziorem Mukrza w Tleniu, pow. świecki, rozbrzmiewały radosne okrzyki maluchów z przedszkola w Lnianie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchach. Wszystko to za sprawą wielu atrakcji, jakie dla dzieci przygotowali wspólnie dzielnicowi z Posterunku Policji w Osiu oraz ratownicy Wdeckiego WOPR-u.

Na spotkanie przybyła liczna grupa dzieci wraz z opiekunami. Mundurowi prezentowali pojazdy służbowe, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas działań oraz elementy umundurowania. Przedstawiciele każdej z mundurowych formacji opowiadali o swojej pracy, ale co najważniejsze informowali dzieci, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje. Policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie nad wodą. Nie ma jednak wątpliwości, że niekwestionowaną gwiazdą spotkania była Ana – pies wyszkolony do ratownictwa wodnego, która pokazała dzieciom swoje umiejętności.

- Działania oskich policjantów oraz wdeckich ratowników miały jeden wspólny cel: propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci podczas wakacji, które już niebawem - informuje sierż szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji. - Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone