Zamknij
REKLAMA

Dzieci spędziły niesamowity dzień w Wiosce Chlebowej - ZDJĘCIA

14:31, 28.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Co może być ciekawego w pieczeniu chleba? Wszystko! Przekonały się o tym dzieci, które uczęszczają na półkolonie do SOK "Stokrotka".

Na dzieci w Wiosce Chlebowej czekały gospodynie, które pokazały cały proces powstawania chleba. Spotkanie nie miało formy wykładu, czy prezentacji, gdzie uczestnicy byliby tylko odbiorcami. Po to właśnie powstała ścieżka edukacyjna z zadaniami dla dzieci, które. m.in. same musiały zdobyć składniki na chleb.

Program jaki czekał na dzieci:

- zapoznanie z legendą wioski chlebowej oraz historią o „Luppo”
- poznanie procesu wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta ,dekoracja chleba nasionami
- wyprawa po produkty potrzebne do pieczenia chleba – "Historia od ziarenka do bochenka”
- spotkanie niezwykłych postaci: Gospodarzy, Strażnika Soli, Strażnika Ognia, Strażnika Wody, Stracha
- rozróżnianie rodzajów zbóż, młócenie cepem,pieczenie podpłomyków- konsumpcja

Najwięcej radości sprawiło dzieciom to, że same mogły upiec chleb i zabrać go do domu. Każdy uczestnik warsztatów sam decydował jak chce udekorować swój bochenek.

Ścieżka dydaktyczna przygotowana przez gospodynie to poznawanie samych niesamowitych rzeczy. Dzieci miały możliwość poznania m.in. jak wykonywano prace polowe dawniej.A podpłomyki, które dzieci upiekły same znikały w mgnieniu oka. Nawet opiekunowie skusili się na taki przysmak.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone