Zamknij
REKLAMA

Islandia - wyspa przeciwności, kraina ognia i lodu

17:31, 26.11.2018 | E.D
Skomentuj
fot. Joanna Naworska
REKLAMA

W czwartek 22 listopada w Spółdzielczym Ośrodku Kultury Stokrotka w Świeciu w ramach Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2018, Joanna Naworska opowiedziała zebranym o swojej podróży na Islandię.

Podczas spotkania pod nazwą „Islandia: wokół krainy ognia i lodu” podróżniczka pokazywała zainteresowanym zdjęcia z pobytu na tej niezwykłej wyspie. Opowiedziała o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć na Islandii. Wśród nich znalazły się liczne wodospady, fiordy, baseny termalne, wrak samolotu pasażerskiego znany z teledysku Justina Biebera, plaże z czarnym piaskiem, wśród których jest Diamond Beach – czarna plaża usiana krystalicznie czystymi, przypominającymi diamenty bryłami lodu różnej wielkości. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od Joanny Naworskiej jak to jest kąpać się w wannie z wodą o temp. 40 stopni C (hot pot) z widokiem na fiord przy temp. 10 stopniach C na zewnątrz, a także jakie są wrażenia w czasie przebywania w regionie geotermalnym pełnym gorącego błota, pól zastygłej lawy i unoszącej się pary wodnej o temp. 300 stopni C.

Prowadząca wzbogaciła również swoją relację islandzkimi legendami oraz wystawa fotografii autorstwa Joanny Naworskiej przedstawiających piękną i surową naturę tej północnej wyspy.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz