Zamknij
REKLAMA

Islandia - wyspa przeciwności, kraina ognia i lodu

17:31, 26.11.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Joanna Naworska

W czwartek 22 listopada w Spółdzielczym Ośrodku Kultury Stokrotka w Świeciu w ramach Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2018, Joanna Naworska opowiedziała zebranym o swojej podróży na Islandię.

Podczas spotkania pod nazwą „Islandia: wokół krainy ognia i lodu” podróżniczka pokazywała zainteresowanym zdjęcia z pobytu na tej niezwykłej wyspie. Opowiedziała o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć na Islandii. Wśród nich znalazły się liczne wodospady, fiordy, baseny termalne, wrak samolotu pasażerskiego znany z teledysku Justina Biebera, plaże z czarnym piaskiem, wśród których jest Diamond Beach – czarna plaża usiana krystalicznie czystymi, przypominającymi diamenty bryłami lodu różnej wielkości. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od Joanny Naworskiej jak to jest kąpać się w wannie z wodą o temp. 40 stopni C (hot pot) z widokiem na fiord przy temp. 10 stopniach C na zewnątrz, a także jakie są wrażenia w czasie przebywania w regionie geotermalnym pełnym gorącego błota, pól zastygłej lawy i unoszącej się pary wodnej o temp. 300 stopni C.

Prowadząca wzbogaciła również swoją relację islandzkimi legendami oraz wystawa fotografii autorstwa Joanny Naworskiej przedstawiających piękną i surową naturę tej północnej wyspy.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone