Zamknij
REKLAMA

Nagrody dla wolontariuszy i wspomnienia o Zbysławie Budzyńskim

19:31, 07.12.2018 | Emilia Drachal
REKLAMA
Skomentuj
fot. Emilia Drachal

Piątek 7 grudnia 2018 r. jest Światowym Dniem Wolontariusza. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu zebrano się, aby nagrodzić wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają i działają na rzecz społeczeństwa.

Myślą przewodnią spotkania było wspomnienie zmarłego Zbysława Budzyńskiego, przewodnika PTTK. Zaraz po otwarciu spotkania przez Krzysztofa Kułakowskiego, burmistrza Świecia, wyświetlono film o Zbysławie Budzyńskim, zrealizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. -„ Jestem niespokojnym duchem. Tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, tam chcę być i ja, żeby w tym uczestniczyć” - powiedział o sobie zmarły przewodnik w filmie, dlatego wszyscy zebrani mieli wrażenie, że jest obecny również na obchodach Dnia Wolontariusza. Nie zabrakło też wspomnień o Zbysławie. O tym, jak dobrym był człowiekiem, miłośnikiem Świecia i inspiratorem młodych pokoleń, opowiadali Władysław Fliegier z PTTK w Chełmnie, Wiesław Podsiadły z Koła Przewodników PTTK w Grudziądzu, Mirosław Sejkowski z TMZŚ i Józef Szydłowski z Klubu Miłośników Historii KaMuH.

Następnie, żona i syn Zbysława Budzyńskiego odebrali z rąk Krzysztofa Kułakowskiego i Tadeusza Pogody, byłego burmistrza Świecia, Medal Burmistrza Świecia za działalność promującą walory turystyczne i krajoznawcze Ziemi Świeckiej, którym zmarły przewodnik nie zdążył zostać nagrodzony za życia. Nie zabrakło łez wzruszenia i słów podziękowań ze strony najbliższej rodziny działacza. - Taki medal otrzymało tylko dziesięć osób zasłużonych dla Świecia – powiedział Krzysztof Kułakowski – Pan Zbysław Budzyński jest jedenastym odznaczonym – dodał.

Po występie artystycznym gitarzysty Przemysława Drewkowskiego, uczestnicy obchodów udali się na krótką przerwę, podczas której mogli podziwiać wystawę fotografii upamiętniającą Zbysława Budzyńskiego.

Druga część spotkana była poświęcona nagradzaniu wolontariuszy. Odznaczeni zostali:

Kategoria Wolontariat Młodzieżowy

Francesca Korcz – tytuł Świecki Wolontariusz Roku 2018

Kategoria Wolontariat Dorosły

Tomasz Pasiek - tytuł Świecki Wolontariusz Roku 2018

- wyróżnienie - Elżbieta Kapuścińska

- wyróżnienie – Paula Kuklińska

- wyróżnienie – Joanna Jaśniewska

- wyróżnienie – Marta Wisznewska

- wyróżnienie – Magdalena Otulak

- wyróżnienie – Czesław Wejner

- wyróżnienie – Dariusz Chojnacki

Kategoria Wolontariat Grupa

Pomagam bo lubię – Szkolne Koło Wolontariatu ZSP - tytuł Świecki

Wolontariusz Roku 2018

- wyróżnienie – grupa wolontariuszy Blues na Świecie

Celem obchodów z okazji Światowego Dnia Wolontariusza było podniesienie świadomości opinii społecznej na temat wartości i społecznie doniosłej roli wolontariatu, jak również promowanie jego różnorodnych form. Oby dobro, które czynią wolontariusze, wracało do nich jak najczęściej.

(Emilia Drachal)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone