Zamknij
REKLAMA

Świeckie Gzuby z SP 7 z prestiżową nagrodą „Kociewskie Pióro”

11:51, 01.04.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowski zespół folklorystyczny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu „Świeckie Gzuby” został nagrodzony za działalność na rzecz Kociewia.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przyznaje nagrodę za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury indywidualnie i zbiorowo oraz za całokształt  działalności. Nagroda "Kociewskie Pióro" przyznawana jest od roku 2005. Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców.

Podczas uroczystej gali w Dworku Tucholskim w Zblewie 29.3.2019 r. po raz 12. wręczono prestiżowe nagrody za działalność na rzecz Kociewia. Jedno z  "Piór" kapituła pod przewodnictwem prof. Tadeusza Linknera przyznała „Świeckim Gzubom” - z naszej szkoły w kategorii „za całokształt działalności”. Poza główną nagrodą –„Kociewskie Pióro”

zespół otrzymał nagrodę pieniężną Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Nagrodę wręczała Starosta Świecki Barbara Studzińska i prof. Maria Kęsik–Pająkowska, a przyjemność reprezentowania szkoły mieli: dyr. W. Andrys, M. Połomska – kierownik zespołu i Agata i Olga Śliwińskie. Opiekunowie zespołu: M. Połomska – kierownik, D. Grzela, Sylwia Schmidt i W. Andrys – menadżer.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

yolkayolka

2 0

Czy ci których przywieźli do Świecia w kanach od "mlyka" chodujących później w wannach i na blokowych balkonach, trzodę chlewną,ptactwo itd.. wiedzą co znaczy słowo gzuby? 13:21, 01.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heniohenio

0 0

Ta szkoła to same talenty. 09:12, 02.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz