Zamknij
REKLAMA

Zabierz malucha do biblioteki. Dostanie książkę w prezencie

13:43, 02.04.2019 | E.D
Skomentuj
Nadesłane
REKLAMA

2 kwietnia jest nie tylko dniem autyzmu, ale również dniem książki dla dzieci. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Duet. Nie jest to jedyna atrakcja jaka Biblioteka przygotowała dla dzieci.

Mamy XXI wiek i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Często widzimy dzieci grające w gry na telefonach. Czy obecnie dzieci czytają mniej książek niż na przykład 20 lat temu?

- Raczej nie. Obecnie biblioteka jest bardziej dostępna niż kiedyś – odpowiada Wioletta Duda, która pracuje w bibliotece 27 lat. - Dawniej bibliotekę odwiedzały dzieci, które już umiały czytać. Teraz wielu rodziców przyprowadza roczne maluszki do  biblioteki, aby te oswoiły się z książkami. Dzieci mają dużą frajdę z oglądania kolorowych książek i często płaczą, kiedy pora już iść do domu. Często przychodzą do biblioteki rodzice i wypożyczają specjalne książki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Ponadto coraz większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki . Zauważyłam też, że dzieci chętniej odwiedzają bibliotekę od kiedy przenieśliśmy się do nowoczesnego budynku. Jest tu duża przestrzeń, miejsce do wykonywania szkolnych projektów i spędzania czasu po lekcjach. Dzieci dobrze czują się w nowoczesnych pomieszczeniach wyjaśnia.

Skoro wiadomo, że dzieci książki czytają, warto zadać pytanie jakie to jest literatura  i co jest obecnie na topie.

- Maluszki szukają w książkach bohaterów swoich ulubionych bajek, dlatego sięgają po książki, w których głównymi postaciami są lalki Barbie, kucyki Pony, Gębole – wyjaśnia bibliotekarka. - Wśród dzieci w wieku szkolnym popularna jest seria dla chłopców pt. „Najfutbolniejsi”, a także „Dziennik cwaniaczka” i „Minecraft”. Zauważyłam, że dzieci z klas 1-3 są bardzo ciekawe świata, dlatego z chęcią czytają książki popularno-naukowe, w których znajdują odpowiedzi na różne pytania. Nastolatki z kolei wybierają tak modne teraz książki katastroficzne - odpowiada.

Biblioteka bierze udział w akcji „Mała książka, wielki człowiek”. Jeśli  Twój maluszek ukończył 3 rok życia, zabierz go do biblioteki. Tam otrzyma prezent w postaci książki „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Wypożyczaj ze swoim maluszkiem książki, zbierajcie naklejki, a kiedy będzie ich już 10, dziecko otrzyma imienny dyplom i dużo satysfakcji z sukcesu.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz