Zamknij

Jak te ziemniaki przyciągają. Dzień Bałabuna - dużo ZDJĘĆ

08:11, 09.09.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Konkursy na ziemniaczaną sałatkę, na szybkość w obieraniu ziemniaków, na ludziki z ziemniaków, a do tego występy, degustacje, zabawy. 11. Dzień Bałabuna, mimo niepewnej pogody, przyciągnął tłumy mieszkańców Świecia i okolic.

W niedzielne popołudnie dziedziniec zamku zapełnił się tłumami zwiedzających. Tym razem główną atrakcją nie był pokrzyżacki zabytek, a bałabun - czyli ziemniak. To popularne warzywo.po raz jedenasty stało się bohaterem pikniku zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. 

Odwiedzający mieli możliwość oglądania występów artystycznych, brania udziału w konkursach i degustacjach. Sporo emocji, jak zawsze, wzbudził konkurs na obieranie ziemniaków. W tej konkurencji osobno startowały panie i panowie, w osobnej grupie też konkurowały dzieci. Tu jednak nie bylo przegranych, bo każdy ze startujących otrzymał nagrodę rzeczową.

Mocno oblegany był namiot OKSiR, w którym trwał konkurs na wykonanie figurek z warzyw. Motywem przewodnim był ziemniak, ale dopuszczenie do konkursu innych warzyw bardzo uatrakcyjniło wykonane przez dzieci figurki. 

Co roku Koła Gospodyń Wiejskich startują w konkursie na potrawy z ziemniaków. W tym roku jurorzy oceniali sałatki ziemniaczane. Zwyciężyło KGE Miedzno.

Dużą popularnością cieszyły się dmuchańce pod zamkiem, na których dzieci mogły za darmo wyskakać się do woli. Ze swoim stoiskiem wystawiło się Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko - Wisła z Sulnówka. Można było otrzymać tam materiały informacyjne dotyczące różnego rodzaju odpadów oraz otrzymać ciekawe gadżety w zamian za pozostawienie elektrośmieci.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz