Zamknij

To był pierwszy konkurs im. Zbysława Budzyńskiego

08:00, 19.11.2019 | E.D
Skomentuj fot. ED
REKLAMA

Konkurs Krasomówczy im. Zbysława Budzyńskiego ma przypominać postać Zbysława Budzyńskiego, wieloletniego przewodnika PTTK i promotora miasta.  Zobacz kto zdobył nagrody.

I Konkurs Krasomówczy im. Zbysława Budzyńskiego został zorganizowany przez Oddział PTTK w Świeciu 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Według zamysłu organizatorów wydarzenie to ma się wpisać na stałe w kalendarz kulturalnych imprez miasta i przypominać postać Zbysława Budzyńskiego.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział dwanaścioro uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Świecie. Zanim jednak rozpoczęli oratorski popis, obejrzeli prezentację przybliżającą sylwetkę tragicznie zmarłego Zbysława Budzyńskiego. Opowiedział o nim Józef Szydłowski, obecny prezes Oddziału PTTK w Świeciu.

Występy młodych oceniała komisja, w której zasiadali: Ewa Joachimiak z ramienia PTTK, Bogusława Budzyńska - żona Zbysława Budzyńskiego i członkini PTTK, Czesław Kurzyna, sekretarz świeckiego Oddziału PTTK a także Anna Mokwa z MBP.

Mali krasomówcy mieli za zadanie nie tylko wyrecytować z pamięci wybrany utwór pisany prozą, lecz także zainteresować członków komisji i widownię strojem lub interpretacją utworu. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kategorii szkoły podstawowe (klasa V):
I miejsce i nagroda główna - Przemysław Kozicki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu
wyróżnienia: Karol Knapik i Sandra Kulikowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Świeciu

W kategorii szkoły podstawowe (klasy VI-VIII):
I miejsce i nagroda główna - Mikołaj Kieloch ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy we Wiągu

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce i nagroda główna - Olga Franckowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu wyróżnienia - Marta Górecka z LO ZSP w Świeciu, Magdalena Bocian z I LO w Świeciu, wyróżnienia za udział - Daria Zakrzewska ZSP w Świeciu oraz Joanna Renkiewicz z I LO w Świeciu.

Specjalną nagrodę, bon towarowy Sodexo, ufundowany osobiście przez prezesa Oddziału PTTK w Świeciu dla opiekunów grup uczestniczących w konkursie, wylosowała Izabela Kiełpińska, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Wiągu. Pozostali uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali upominki przygotowane przez Oddział PTTK Świecie.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WeraWera

0 0

Przepiękna sprawa! Słyszałam o Konkursie Krasomówczym w poprzednich latach, wiem że Pan Budzyński bardzo to promował, ogłaszam i zachęcał dzieci, nie tylko ze świeckich szkół ale z całego powiatu. Brawo dla PTTK, że wpadli na pomysł upamiętnienia tego Pana. Dzieci i młodzież potrzebuje autorytetów i ludzi pełnych pasji. Pozdrawiam 22:23, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz