Zamknij
REKLAMA

Nasz OKSiR prowadzi zajęcia w internecie. Zobacz ciekawe propozycje

11:09, 07.04.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

Ze wszystkich stron słychać „zostań w domu” i większość stosuje się do zaleceń, ale wytrwać w domu z małymi dziećmi to prawdziwy heroizm. Dlatego pracownicy świeckiego OKSiR przygotowali propozycje zajęć, ćwiczeń, konkursów do wykorzystania w domu.

Na stronie ośrodka www.oksir.eu w zakładce KULTURA ONLINE znajdziemy propozycje z różnych dziedzin kultury: prac plastycznych, muzyki, tańca, teatru, fotografii czy ciekawostek historyczno – regionalnych. Warto zaglądać na tę stronę, bo nowe propozycje będą publikowane na bieżąco.

Paula Kuklińska  wprowadzi najmłodszych w świat zabaw, techniki i DIY. Udowodni, że bez zaplecza plastycznego jesteśmy w stanie wraz z dziećmi w warunkach domowych wyczarować kreatywny świat bez nudy. Trzy razy w tygodniu w ramach Akademii Rodzinnej online przedstawi na YouTube swoje propozycje na czas kwarantanny.

Andrzej Skupniewicz poprowadzi zajęcia umuzykalniające, których celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, słuchu, poczucia rytmu, pamięci i wyobraźni muzycznej oraz rozwój muzykalności.

Oferta przygotowana przez Bartłomieja Marchlewskiego adresowana jest głównie do uczestników spotkań koła fotograficznego OKSiR (MOŻNA DOŁĄCZYĆ). Ogłosimy także konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich zainteresowanych.

Ciekawostki regionalne
Materiały edukacyjne prezentować będziemy w formie zabaw edukacyjnych, m.in. krzyżówek, wykreślanek, quizów, teleturniejów wzorowanych m.in. na popularnych „milionerach”, uzupełnianek, grach takich jak „pamięć” oraz „prawda czy fałsz”. Publikowane przez nas materiały będą dotyczyły głównie naszej małej ojczyzny Świecia, ale również postaramy się nawiązać do czasów kultury rycerskiej oraz hostorii zamków krzyżackich położonych w pobliżu naszego miasta.

Warsztaty gitarowe 
Instruktor: Przemek Drewkowski

Raz w tygodniu na kanale YouTube OKSiR zamieszczany będzie krótki kurs gitary dla początkujących. Prezentowane będą techniki grania oraz przykładowe proste piosenki. Do każdej prezentacji będzie dodany materiał graficzny, a potem także linki do podkładów muzycznych.

TANIEC
Natalia Karczewska przedstawi serię krótkich filmików z ćwiczeniami rozciągającymi i wzmacniającymi, przygotowującymi ciało do tańca. Raz w tygodniu zaprosi wszystkich chętnych do nauki choreografi w domu - każdy filmik będzie przedstawiał kolejne kroki do opanowania.

Natalia Głowala zabierze nas do świata STREET DANCE. Materiały przygotowane są z myślą zarówno o najmłodszych, jak i tych nieco starszych tancerzach. Raz w tygodniu zamieszczane będą materiały video z poszczególnymi krokami, ruchami i krótką choreografią z różnych styli tanecznych. 

TEATR
Zajęcia teatralne dla dwóch grup Teatru na Rogu - ich celem jest rozwijanie umiejętności interpretacji teatralnej tekstów literackich oraz praca nad dykcją i emisją głosu. Podczas video konferencji, które na uczestnika będą wynosiły średnio po 20 min. tyg. Będą ćwiczone powyższe zagadnienia na wybranych wcześniej tekstach (wiersz bądź fragment prozy). 

Dla wszystkich miłośników sztuki teatralnej mamy kilka propozycji spektakli online dla dzieci.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BetiBeti

3 0

Świetnie Paula!!!👍 12:19, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sulimasulima

0 0

ogarniete . ze eh , pozdrawiam 18:46, 08.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%