Zamknij

Już w ten weekend XV Festiwal Mocnych Brzmień - WYGRAJ BILET!

13:59, 25.07.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny Świecie stanie się miejscem, do którego zjadą się fani z całej Polski. Warto sprawdzić co ich przyciąga, a może wybrać się samemu. Gwiazdą tegorocznej edycji jest Luxtorpeda.  Z nami masz szansę na bezpłatną wejściówkę.

Festiwal stworzony przez przyjaciół Ryśka Bieńka (muzyka ze Świecia) w pierwszą rocznicę jego tragicznej śmierci, przyciąga corocznie tłumy fanów dobrego, ciężkiego grania.

Zmieniało się miejsce koncertów, zmieniali się poszczególni koordynatorzy, ale atmosfera i klimat pozostały takie same. Podobnie jak konkurs adresowany do zespołów z obszaru muzyki rockowo/metalowej, dzięki któremu muzycy rozpoczynający swoją karierę mają szansę wystąpić na jednej scenie z uznanymi zespołami.

Przekrój stylistyczny imprezy jest jak zwykle zróżnicowany, od czarnego rock’n’rolla, przez melodyjny heavy metal, metalcore, aż po ekstremalny, techniczny death metal. Prawdziwi fani mocnych brzmień z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Jak wygrać wejściówkę?
Wystarczy przysłać do nas maila z odpowiedzią na pytanie który z koncertów w ciągu ostatnich trzech lat na FMB podoba się Wam najbardziej i dlaczego. Najciekawsze odpowiedzi nagordzimy wejściówkami. Czas macie do środy - godz. 23.59. Adres: redakcja@swiecie24.pl

Program festiwalu:

28.07 (piątek), Kameralna Przestrzeń Widowiskowa (Wojska Polskiego 139)

16-20 Przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów

29.07 (sobota), godz.16.00, boisko przy Zamku Krzyżackim

Luxtorpeda

The Sixpounder

Hope

ThermiT

M.O.R.O.N.

Scylla

Lowtide

+ Laureat konkursu

28.07- wstęp bezpłatny

29.07- bilety: 30 PLN (przedsprzedaż), 40 PLN (dniu festiwalu)

Bilety dostępne będą od na kupbilecik.pl oraz w Punkcie Informacji OKSIR

Luxtorpeda OFFICIAL

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”. 9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Więcej informacji na temat festiwalu na oficjalnym profilu facebookowym Festiwal Mocnych Brzmień.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018