Zamknij
REKLAMA

Dziś rano spłonął dom w Świekatowie

12:55, 27.11.2017 | Magdalena Kotowska
Skomentuj
REKLAMA

Jeden z mieszkańców w porę wrócił do domu. Zauważył dym w piwnicy, więc zawiadomił straż pożarną i wyprowadził z budynku swojego ojca. Chwilę potem pożar objął cały dom.

Informacja o pożarze dotarła do dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania w Świeciu poniedziałek 27.11.2017 r. o godzinie 8:17. „Pali się dom jednorodzinny w Świekatowie Wybudowaniu!”

Na miejsce wyruszyły jednostki gaśnicze z okolicznych OSP i zawodowi strażacy ze Świecia. Łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Dowodzenie na początku akcji objął asp. Dariusz Jagielski z JRG Świecie, następnie przejął je bryg. Piotr Poświata, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Świeciu.

- Pożar wybuchł w piwnicy i bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały budynek – mówi asp. Dariusz Jagielski. – Jest to stary budynek z drewnianymi stropami, dlatego pożar rozprzestrzeniał się w tak szybkim tempie.

Nie wiadomo dokładnie o której godzinie wybuchł pożar. Zauważył go mężczyzna - mieszkaniec domu, który po ósmej wrócił do domu. Widział, że z piwnicy wydobywa się dym i dziwne dźwięki. Na szczęście nie wszedł do niej, żeby sprawdzić tylko od razu zadzwonił pod numer alarmowy i wyprowadził z domu swojego tatę.

Mimo szybkiej interwencji strażaków budynku nie dało się uratować. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale ze względu na silne emocje starszego mężczyzny karetka zabrała go do szpitala na obserwację.

(Magdalena Kotowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%