Zamknij
REKLAMA

Droga będzie jak nowa. Trwa przebudowa szosy z Wałkowisk do Jeżewa

15.00, 16.05.2021 Z.N Aktualizacja: 07.36, 17.05.2021
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku tygodni na ponad 14 kilometrowej drodze powiatowej nr 1215C z Wałkowisk do Jeżewa pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. w Świeciu prowadzą prace drogowe związane z jej modernizacją. W związku z intensyfikacją robót od 4 maja wykonawca wprowadził czasową zmianę organizacji ruchu. Proponowany objazd został wytyczony przez Lipienki, Krąplewice i Grabową Buchtę do Wałkowisk. Zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca. Zadanie realizowane jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu reprezentujący Powiat Świecki.

-Cała przebudowa realizowana jest w różnych technologiach związanych z istniejącą jakością nawierzchni i podbudowy drogi na poszczególnych odcinkach, w tym przy użyciu nowoczesnego sprzętu tzw. recyklera – informuje Michał Grabski Wójt Gminy Osie. - Przypomnijmy, że już wcześniej, bo w 2014 roku  Gmina Osie dofinansowała w kwocie 80 tys. zł. remont zniszczonego odcinka tej drogi w Wałkowiskach. Gmina Osie partycypowała też kosztach likwidacji przełomów w okolicach Brzezin i Jaszcza, a w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 wybudowała ścieżkę rowerową łączącą Brzeziny  z Osiem.

Przebudowa całej drogi winna się zamknąć w kwocie 10,322 mln zł. Finansowana jest przez Powiat Świecki z dofinansowaniem w wysokości 4 957 992 zł. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 700 tys. zł. z budżetu Gminy Jeżewo  oraz 400 tys. zł z budżetu Gminy Osie.

Zobacz galerie poniżej!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%