Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęcie prac przy budowie ul. Sportowej

09:00, 08.10.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu rozpoczęły się prace przy kolejnej w tym roku inwestycji drogowej. Tym razem budowana jest od podstaw ul. Sportowa w Łążku.

W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 5 m i długości 232 m o   nawierzchni bitumicznej. Powstaną nowe wjazdy na posesje z kostki betonowej. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również oświetlenie uliczne z energooszczędnymi lampami w technologii LED. Ponadto wybudowany zostanie wzdłuż  jezdni kanał technologiczny umożliwiający w przyszłości wykorzystanie go do wprowadzenia nowych mediów np. światłowodu bez konieczności prowadzenia prac ziemnych. Na ulicy planuje się wprowadzenie strefy zamieszkania z dopuszczeniem parkowania na jezdni. W związku z prośbą mieszkańców ulicy rozważone zostanie zainstalowanie progów zwalniających mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

Przetarg na budowę ulicy wygrało Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Koszt prac budowlanych opiewa na sumę 351 tys. zł i zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych które, które Gmina Osie otrzymała w 2020 roku. Cała inwestycja z projektem technicznym, pozwoleniami i nadzorem inwestorskim ma zamknąć się w kwocie 397 tys. zł. Planowane zakończenie inwestycji w miesiącu październiku.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%