Zamknij
REKLAMA

Seniorzy, bądźcie bezpieczni! Spotkanie z dzielnicowym

07:28, 27.12.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowy asp. szt. Artur Zamorowski z Komisariatu Policji w Nowem, w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", spotkał się z seniorami z miejscowego klubu „Aktywny Senior”. Policjant uwrażliwiał słuchaczy na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazał informacje jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas poniedziałkowego (17.12.18) spotkania w Centrum Kultury Zamek w Nowem, pow. świecki, dzielnicowy - asp. szt. Artur Zamorowski rozmawiał z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami funkcjonariusz opowiedział słuchaczom m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Mieszkańcy wysłuchali również porad dotyczących tego, jak uniknąć włamania do mieszkania. Mundurowy zapoznał seniorów z możliwościami jakie dają aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i „Moja Komenda”.

Na zakończenie dzielnicowy przypomniał o akcji „Świeć przykładem”, o tym, jak ważne są elementy odblaskowe, które doczepiane do ubrania zwiększają widoczność a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze.  

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%