Zamknij
REKLAMA

Ciężki sprzęt dla OSP Jeżewo

12.00, 14.05.2021 Z.N Aktualizacja: 07.13, 17.05.2021
Skomentuj
REKLAMA

W 2021 roku do Gminy Jeżewo – OSP Jeżewo trafi jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, z 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych, które trafią do jednostek OSP w całej Polsce o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W większości zakupione będą najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze (ok 80%).

13 samochodów trafi do jednostek w naszym województwie. W powiecie świeckim ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do Naszych druhów z OSP Jeżewo, natomiast średni samochód ratowniczo-gaśniczy otrzyma OSP Świekatowo.

-Dla naszej jednostki OSP Jeżewo o nowy samochód staraliśmy się 3 lata. Bardzo się cieszymy, gdyż ten pojazd przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego i nie tylko w Naszej Gminie ale także wzmocni system ochrony przeciwpożarowej w całym powiecie. Dokładną wysokość dofinansowania oraz wysokość środków własnych poznamy po uzyskaniu całej dokumentacji i podpisaniu stosownych umów – mówi Wójt Maciej Rakowicz. Zakup samochodów będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji w poniższym linku:

https://www.gov.pl/.../dofinansowanie-314-samochodow...

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%