Zamknij
REKLAMA

250 tys złotych na cyfryzacje w gminie Jeżewo

23.00, 30.11.2021 .
Skomentuj
REKLAMA

W miniony piątek Wójt Gminy Jeżewo Maciej Rakowicz w Szubinie odebrał z rąk ministra Łukasza Schreibera, ministra Janusza Cieszyńskiego oraz II Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Radosława Kempinskiego  symboliczny czek z promesą na dofinansowanie dla naszego samorządu w ramach programu "Cyfrowa Gmina".

Prawie 250 tysięcy złotych przeznaczymy na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy, zakupimy niezbędne oprogramowanie oraz sprzęt komputerowy. Planujemy modernizację lokalnej sieci komputerowej oraz serwerowni. Wymianie będą podlegały również niektóre komputery. Planujemy również zakup oprogramowania, które po zainstalowaniu na telefonach mobilnych będzie m.in. przypominało mieszkańcom o terminach wywozu śmieci. W programie obowiązkowym punktem jest audyt cyberbezpieczeństwa, który musi być wykonany w każdej Gminie. Audyt ma pomóc w zastosowaniu jeszcze większej ochrony wszystkich danych, które są przetwarzane w urzędzie. To kolejne dofinansowanie w którym nie jest wymagany wkład własny, dlatego też tak bardzo cieszy fakt otrzymanego wsparcia. - mówi Wójt Gminy Jeżewo Maciej Rakowicz.

Spotkanie w Szubinie z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i samorządowców z regionu było także okazją do rozmów i wymiany doświadczeń w kontekście kolejnych planowanych naborów do projektów współfinansowanych ze środków krajowych i unijnych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%