Zamknij
REKLAMA

Tamara Talaśka zajęła 2. miejsce w konkursie "Ekologiczny edukator szkolny"

08.30, 08.09.2020 K.N Aktualizacja: 08.59, 08.09.2020
Skomentuj
REKLAMA

Uczennica Szkoły Podstawowej w Drzycimiu to jedyna przedstawicielka powiatu świeckiego wśród laureatów tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu.

Oliwia Grzegorek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu to zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Ekologiczny edukator szkolny”. W nagrodę klasa laureatki weźmie udział w „zielonej szkole” – bezpłatnym, pięciodniowym turnusie w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Zdobywczyni pierwszego miejsca oraz czworo finalistów konkursu otrzymali rowery górskie. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyła członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

- Ochrona środowiska naturalnego to ważny element funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Celem naszego konkursu jest promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska. Gratuluję laureatom i dziękuję im za udział w konkursie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

To już trzecia edycja konkursu „Ekologiczny edukator szkolny” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Do udziału organizatorzy zaprosili starszych uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektów związanych z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych w naszym regionie. Pracę konkursową  musieli udokumentować, między innymi w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa.

  Laureaci konkursu:

I miejsce– Oliwia Grzegorek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi,

II miejsce– Tamara Talaśka, Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu (powiat świecki),

III miejsce– Patrycja Ćwiklińska, Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy (powiat inowrocławski),

IV miejsce– Wiktor Kilian, Szkoła Podstawowa nr 3. Im. Władysława Jagiełły w Brodnicy,

V miejsce– Amelia Suszyńska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek (4 września) w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku (powiat toruński). Pięcioro finalistów otrzymało rowery górskie. Klasa uczennicy, która zwyciężyła w konkursie, wygrała udział w „zielonej szkole” – bezpłatnym, pięciodniowym turnusie edukacyjnym w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Pobyt w parku trwać będzie od 14 do 18 września.

(K.N)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%