Zamknij
REKLAMA

ZWIERZowa Akcja Kastracja!

18:00, 25.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Właściciele psów i kotów mogą skorzystać z bezpłatnej kastracji prowadzonej przez Gminę Dragacz we współpracy z Fundacją ZWIERZ z siedzibą w Bieruniu oraz bezpłatnie je zaczipować (jeżeli nie było trwale oznakowane).

Akcja zapewnia właścicielom psów i kotów finansowanie w wysokości 100% kosztów kastracji zwierząt z terenu Gminy Dragacz oraz znakowania zwierząt poprzez czipowanie. Finansowanie nie obejmuje kosztów związanych z dowozem zwierzęcia do Przychodni Weterynaryjnej i jego odbioru.

Przez kastrację rozumie się:

1) w przypadku samic zabieg owariohisterektomii (usunięcie jajników i macicy),

2) w przypadku samców zabieg kastracji (usunięcie jader).

Warunkiem koniecznym do ubiegania się o finansowanie zabiegu jest złożenie w Urzędzie Gminy stosownego wniosku oraz odbiór skierowania.

Zabiegi wykonuje Gabinet Weterynaryjny VetPuls z siedzibą w Grudziądzu przy ul. Legionów 69. Po otrzymaniu skierowania z urzędu gminy należy niezwłocznie uzgodnić termin zabiegu z Gabinetem Weterynaryjnym.

Ilość zabiegów jest ograniczona wysokością środków zapewnionych na ten cel w budżecie gminy. Fundacja ZWIERZ zobowiązała się przekazać kwotę 7 500,00 zł a Gmina Dragacz kwotę 5 000,00 zł.

Informacje na temat ZWIERZowej Akcji Kastracji! można uzyskać w Urzędzie Gminy w Dragaczu, pok. 12 lub pod nr tel. 52 3324969 wew. 148, 570-952-857

Nie zostaną poddane zabiegowi zwierzęta, których stan zdrowia wskazuje, iż przeprowadzenie go stwarzałoby zagrożenie dla ich zdrowia i/lub życia oraz zwierzęta zbyt młode. Ostateczną decyzję czy stan zdrowia zwierzęcia pozwala na poddanie go zabiegowi podejmuje lekarz weterynarii.

Kastracja jest jedynym skutecznym sposobem rozwiązania problemu bezdomności zwierząt. Przeważająca część psów i kotów staje się bezdomna ze względu na niekontrolowane rozmnażanie i brak wystarczającej liczy osób, które przyjęłyby je pod swój dach. Decydując się na sterylizację możesz przyczynić się do ograniczenia ilości bezdomnych psów i kotów, a tym samym zapobiec ich cierpieniu i złemu traktowaniu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%