Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Grupy nawiązują nowe przyjaźnie

09.44, 21.05.2018 M.K Aktualizacja: 23.56, 21.05.2018
Skomentuj
REKLAMA

W ramach programu Erasmus + uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grupie Zuzanna Paczkowska, Natalia Huzarek, Oliwia Nowaczyk wraz z opiekunami Katarzyną Dorau i Anną Chwaszczyńską uczestniczyli w wymianie międzynarodowej. W dniach od 8 do 14 kwietnia gościli w miejscowości Lindau w Niemczech.

W programie brali również udział uczniowie i opiekunowie z innych krajów: Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Portugalii, Turcji i Holandii. Uczestnicy w ramach różnego rodzaju zadań projektu wspólnie poznawali kulturę goszczącego ich kraju, specyfikę systemu edukacyjnego oraz sytuację uczniów uchodźczych w Niemczech. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz mieszkali w domach swych niemieckich kolegów. W ramach zadań programu Erasmus+ uczestnicy wymiany przygotowali prezentację na temat naszego kraju, którą zaprezentowali uczniom z niemieckiej szkoły.

Międzynarodowemu programowi Erasmus + przyświeca idea łączenia i zbliżania zarówno dzieci jak i osób dorosłych dzięki komunikacji elektronicznej, pogłębianiu znajomości języka angielskiego, przełamywaniu barier wynikający z funkcjonujących w różnych społecznościach stereotypów. Dzięki spotkaniom oraz licznym wspólnym zadaniom młodzież nawiązuje nowe przyjaźnie i przełamuje myślenie o emigrantach przez pryzmat terroryzmu.

Następny wyjazd w ramach tego międzynarodowego projektu odbędzie się we wrześniu do Holandii.

(M.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%