Zamknij

Warlubska Biblioteka zaprasza do udziału w konkursach

20:00, 23.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem: „Zasmakuj w Bibliotece”, Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu ogłosiła dwa konkursy, dla dorosłych i dla dzieci.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym od klasy I – VIII, mają za zadanie wykonanie pracy artystycznej w dowolnej wielkości i technice, mile widziane prace przestrzenne lub tworzone w formie collage, z zastosowaniem różnego rodzaju przedmiotów i elementów nadających pracy oryginalności - liczy się kreatywność, przedstawiającej ulubionego bohatera książkowego lub ulubioną książkę.

Praca musi być wykonana samodzielnie, przez pojedynczego autora. Zabronione jest kopiowanie i pobieranie prac z jakichkolwiek źródeł. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III, IV – VIII. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla laureatów w poszczególnych kategoriach i drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Osoby pełnoletnie jako zadanie konkursowe mają podać tytułu i autora książki, oraz krótki opis wątku nawiązującego do kulinariów np. bohaterka lepiła pierogi, piekła ciasto itp.

W obydwóch konkursach termin nadsyłania konkursowych zadań to 31 maja. Prace można dostarczać na kilka sposobów. W przypadku konkursu dla dorosłych wystarczy wysłać odpowiedzi na adres e-mail: [email protected] lub we wiadomości prywatnej Facebook – Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu. W tej formie mogą być również przesłane zdjęcia prac artystycznych dzieci i młodzieży, z tym że muszą oni załączyć również zdjęcia z kolejnych etapów jej tworzenia.

Prace można również dostarczyć drogą pocztową na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu ul. Bąkowska 12, 86 – 160 Warlubie, z dopiskiem „konkurs”, lub osobiście do siedziby Bibliotek: w Warlubiu, we Wielkim Komorsku i w Lipienkach.

Do każdej pracy musi być dołączona informacja z imieniem nazwiskiem autora, wiekiem, nazwą szkoły bądź placówki, którą reprezentuje, a także adres zamieszkania i numer telefonu do rodzica bądź opiekuna prawnego.

Komisja przy ocenie będzie brała pod uwagę takie elementy jak: zgodność pracy z tematyką konkursu i sposób jego ujęcia, kreatywność, pomysłowość, oryginalność i technikę i estetykę wykonania, a także kompozycję, kolorystykę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu szczególnie zachęca do udziału w konkursach mieszkańców gminy Warlubie.
Dodatkowych informacji udziela telefonicznie kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Warlubiu w godz. pracy poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00 – 570 022 665.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz