REKLAMA

Radarowy wyświetlacz prędkości w Osiu

19:05, 03.11.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Nie wystawia mandatów, ale podobno i tak jest skuteczny, bo działa otrzeźwiająco na kierowców. Znajdziecie taki na ulicy Semraua.

Radarowy wyświetlacz prędkości działa od 18 października. Jest ustawiony na ul. Ks. Semraua, bo długi, prosty odcinek zbyt często sprzyjał rozpędzaniu samochodów do niebezpiecznej prędkości. Wyświetlenie aktualnej prędkości pojazdu i w razie jej przekroczenia zmiana koloru wyświetlania z zielonego na czerwony w pulsującej formie, oraz ukazanie się rzucającego się w oczy napisu „ZWOLNIJ” ma działanie psychologiczne. Kierowca zdecydowanie częściej zwalnia i jedzie ostrożniej.

- Zasilany energią słoneczną wyświetlacz zlokalizowany został w pobliżu szkoły podstawowej do której uczęszczają najmłodsi uczniowie – mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. -To głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, ale też ich rodzicach lub opiekunach powstał kolejny element poprawiający bezpieczeństwo pieszych uczestników jednej z głównych ulic w Osiu - dodaje.

Już podczas wcześniejszych remontów zostały poprawione kwestie bezpieczeństwa przy szkole przez przebudowę wyjazdu i parkingu. Zwiększyła się też częstotliwość patroli policji drogowej.

- Postawiony radar ma wyłącznie działanie prewencyjne, bez funkcji represyjnej – wyjaśnia wójt. - Jednak po krótkiej obserwacji w dniu dzisiejszym widzieliśmy zdecydowaną reakcję kierowców nadjeżdżających od strony Tlenia – dodaje.

Prewencyjne radary stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Stały się też ciekawą i bezbolesną dla kierowców alternatywą dla typowych fotoradarów. Zastosowany w Osiu radar z wyświetlaczem zakupiony został ze środków budżetu gminy. Koszt urządzenia wraz z instalacją wyniósł ok. 13 tys. zł.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

zozozozo

0 0

super to dziala w nl i de w 99 procentach 21:13, 04.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018