Zamknij
REKLAMA

Droga w Osinach ze wsparciem rządowym

08:00, 03.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 22 kwietnia br., w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie budowy dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał  36 umów – 7 na zadania powiatowe i 29 na zadania gminne. Łączna wartość inwestycji wyniesie 49 759 200 zł, z czego ponad połowę – 25 088 088 zł stanowi rządowe dofinansowanie z funduszu RFRD.

W ramach porozumień zawartych z samorządami wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają inwestycje w powiatach: bydgoskim, inowrocławskim, mogileńskim, nakielskim, sępoleńskim, świeckim, tucholskim i żnińskim. Gmina Nowe otrzymała wsparcie w kwocie 496 tysięcy złotych do budowy drogi w Osinach, co stanowi 55%  szacowanej wartość zadania.  Zaplanowany do budowy odcinek drogi ma  blisko 800 metrów bieżących, kończy on trwające od 7 lat  zadanie inwestycyjne. Obecnie trwa postępowanie przetargowe.

Więcej informacji z uroczystego podpisania umów znajduje się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/kolejne-rzadowe-srodki-na-rozbudowe-drog-w-regionie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%