Zamknij
REKLAMA

Tajniki sukcesu zawodowego zostały odkryte na warsztatach w Nowem

16:06, 04.10.2017 | E.D
Skomentuj
Nadesłane
REKLAMA

Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem zorganizował warsztaty praktyczne dla uczniów miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Koordynatora ds. szkoleń i rozwoju jednego z czołowych polskich przedsiębiorstw. Spotkania miały na celu przygotować młodzież do wejścia na rynek pracy. Młody człowiek, który rozpoczyna swoją ścieżkę kariery zmienia pracę kilka lub nawet kilkanaście razy. Powód? Brak organizacji czasu oraz umiejętności komunikacyjnych. Młodzi nie zawsze potrafią rozmawiać z przełożonymi oraz współpracownikami. Uciekają od problemów i w pewnym momencie odchodzą myśląc, że w następnej firmie będzie lepiej. Z tym,  że problem powraca jak bumerang.

Prelegent zwrócił uwagę na różnice pokoleń, odmienne metody wychowawcze, dostęp do technologii informacyjnych. Kiedyś istotą relacji były spotkania, a dziś  to głównie telefon oraz kontakt wirtualny w sieci. Umiejętność zarządzania czasem dla niektórych bywa abstrakcją.

Jarosław Bień, prowadzący spotkanie, pobudził młodzież do działania, pracy nad sobą, wzajemną komunikacją. Ćwiczenia praktyczne – chociażby wykonywanie rysunku w oparciu opowiadań kolegi z ławki, przekazywanie historyjki grupie, jak się okazało o zawiłej w efekcie fabule, czy zgadywanie – jakie słowo „mam” na myśli - wywołały śmiech, ale przede wszystkim budowały relacje, spowodowały dyskusje i wzajemny dialog. Wykonywane zadania były wstępem dla dobrego kierunku w pracy nad kształtem kanałów komunikacyjnych i  cierpliwością, z którą, jak pokazały warsztaty, bywa różnie. Ponadto młodzież nauczyła się jak  dostosować przekaz do odbiorcy i umiejętnie zadawać pytania.

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze. Tematyka komunikacji dwukierunkowej została pozytywnie przyjęta przez grupy i zapewne wzbogaciła indywidualne umiejętności poszczególnych uczestników spotkań.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz