Zamknij

„Bezpiecznie i zdrowo” – piknik rodzinny

09:13, 24.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

29 września przy pięknej pogodzie w Jeżewie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Urząd Gminy w Jeżewie przy współudziale Rady Sołeckiej wsi Jeżewo.

Piknik rodzinny „Bezpiecznie i zdrowo” miał miejsce 29 września 2018 r. na boisku szkolnym w Jeżewie. Został zorganizowany w ramach projektu „Świadomi mieszkańcy to bezpieczni mieszkańcy. Gmina Jeżewo dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Na pikniku mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in.: malowanie twarzy, nieodpłatne dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, euro bungee, wyścig rowerowy. Pociechy korzystały z badań wad postawy ciała, a w „Szpitalu dla Pluszaków” dzieci mogły przećwiczyć badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by nie bały się wizyty u lekarza. Ratownicy medyczni z OSP Osie przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego.

Podczas pikniku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Nie dla czadu - bezpieczni w domu", gdzie nagrodzono najlepsze prace, a dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali czujniki czadu.

Na starszych czekały porady dietetyczne i profilaktyczne. Policjanci znakowali rowery, prowadzili edukację odnośnie zagrożeń cyberprzemocą.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały zdrowe przekąski. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek i ziemniaków, które serwował sołtys Jeżewa w ramach „Dnia Ziemniaka”.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku:  Marcie Rink, Oli Gwizdale, Katarzynie Hemke, Joli Robert, Edycie Sobiechowskiej, Magdalenie Ziółkowskiej, Szkole Podstawowej w Jeżewie, Gminnej Przychodni Zdrowia w Jeżewie, Kołom Gospodyń Wiejskich z Czerska Świeckiego i Jeżewa, Aptece Pomorskiej w Jeżewie, Stowarzyszeniu Różowe Okulary z Nowego, Stowarzyszeniu Amazonek ze Świecia, Bydgoskiemu Towarzystwu Zapobiegania Narkomanii, firmom PZU, Intro-Packman, Pumat, Imprimus, a także OSP Jeżewo, OSP Osie, PSP w Świeciu oraz KPP w Świeciu.

Organizacja imprezy możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”, z którego skorzystała Nasza Gmina.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone