Zamknij
REKLAMA

Taniec, śpiew i dobra zabawa. Biesiada Kociewska w Laskowicach

09:02, 30.10.2018 | E.D
Skomentuj
Emilia Drachal
REKLAMA

Było kolorowo, radośnie i po kociewsku. Wszystko za sprawą Biesiady, która połączyła pokolenia i rozweseliła niejednego jej uczestnika.

W środę 24 października w Domu Kultury w Laskowicach mieszkańcy gminy Jeżewo spędzali wspólnie czas podczas Biesiady Kociewskiej "Laskowice naszą małą Ojczyzną na Kociewiu". Frekwencja była wysoka, nie zabrakło też dobrej zabawy. Zebrani wraz z wójtem gminy Jeżewo Maciejem Rakowiczem obejrzeli występ jeżewskiego zespołu tanecznego „Kociewianki”. Uczniowie laskowickiego gimnazjum pod kierownictwem Ewy Koniarskiej, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowicach, wraz z członkami koła Związku Emerytów i Rencistów w Laskowicach przedstawili część artystyczną bogatą w wiersze i śmieszne scenki w gwarze kociewskiej. Dzieci z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Laskowicach recytowały wiersze, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Laskowic zapewniły atrakcje dla podniebienia w postaci regionalnych frykasów, takich jak golce, szandar i ruchanki. Nie zabrakło też konkursów, w których zebrani mogli popisać się znajomością gwary kociewskiej.

Wydarzenie zorganizowało koło Związku Emerytów i Rencistów w Laskowicach w ramach inicjatywy "Laskowice naszą małą Ojczyzną na Kociewiu" dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne z projektu "Kierunek na Kulturę w Gminie Jeżewo realizowanego przez Ośrodek Kultury w Jeżewie.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz