Zamknij
REKLAMA

Budowa przedszkola i hali sportowej w Bukowcu

12:00, 03.06.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z początkiem listopada ubiegłego roku ruszyły roboty przy budowie nowego przedszkola w Bukowcu. Za budynkiem administracyjnym urzędu gminy powstaje nowoczesny, parterowy obiekt z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków opieki przedszkolnej dla najmłodszych mieszkańców.

W nowym obiekcie będzie:

  • 5 sal dla około 125 dzieci,
  • nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków,
  • pokój nauczycielski,
  • sala do zajęć indywidualnych,
  • toalety,
  • szatnie.

Obiekt będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i ogrodzony. Przedszkole buduje firma „Koga Inwestycje Budowlane” z siedzibą w Bydgoszczy.

- Do tej pory wykonano ławy fundamentowe ze ścianami fundamentowymi, izolacje przeciwwilgociowe, elementy posadzek, ściany konstrukcyjne do poziomu stropu oraz częściowo ścianki działowe. Zamontowano również elementy instalacji wodno – kanalizacyjnej. Trwają prace związane z wykonaniem stropu. Przedsięwzięcie, prócz prac budowlanych, wykończeniowych i zagospodarowania terenu, obejmuje również zakup i montaż wyposażenia – informuje wójt Adam Licznerski.

Przypomnijmy, że wartość kontraktu to 4,1 miliona złotych. Na ten cel zostały zabezpieczone środki z budżetu gminy, jak również urząd gminy pozyskał dofinansowanie w wysokości prawie 800 tysięcy złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na koniec roku.

Drugie duże zadanie, którego postępy obserwujemy praktycznie każdego dnia, to budowa pełnowymiarowej gminnej hali sportowej.

- Powstająca hala jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły w Bukowcu i będzie na co dzień wykorzystywana do przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Mają tam odbywać się również imprezy, uroczystości gminne. Obiekt pozwoli prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach sportowych. Popołudniami i w weekendy będzie służył jako miejsce treningowe. Ponadto od jesieni do wiosny, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, zajęcia w hali będzie prowadzić animator zatrudniony na „Orliku” – mówi wójt Licznerski.

Firma realizująca zadanie dotychczas wykonała ławy fundamentowe ze ścianami fundamentowymi, izolacje przeciwwilgociowe, częściowo ściany konstrukcyjne nadziemia z rdzeniami żelbetowymi stanowiącymi elementy nośne konstrukcji dachowej. Równolegle trwają prace związane z zewnętrznymi instalacjami sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Przystąpiono do wykonania 45 odwiertów związanych z instalacją pomp ciepła.

Budowa obiektu ma kosztować 9,4 miliona złotych. Jednak dzięki pozyskaniu ponad 4,7 mln zł z realizowanego przez Ministerstwo Sportu programu „Sportowa Polska”, 4 milionów zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 350 tysięcy zł od Marszałka Województwa z „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”, gmina musi dołożyć ze środków własnych jedynie kilka procent wartości inwestycji oraz pokryć koszty nadzoru. Nowoczesny, przyjazny w eksploatacji obiekt, powinien być gotowy na przełomie 2022/23 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%