Zamknij

Będzie nowoczesne, energooszczędne oświetlenie w Bukowcu

15:58, 16.07.2019 | E.D
Skomentuj fot. bukowiec.pl
REKLAMA

Od kilku tygodni trwają prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego przy ulicach Doktora Ceynowy i Dworcowej w Bukowcu.

Wyłoniona w przetargu świecka firma Elbrox ma za zadanie zastąpić dotychczasowe stare, zużywające sporo energii oprawy na nowe, energooszczędne i proekologiczne źródła światła. Będą to nowoczesne i estetyczne słupy i oprawy z zastosowaniem technologii led, które mają oświetlać chodnik i jezdnię. W ramach projektu układane jest nowe okablowanie. Przy ulicy Ceynowy będzie też częściowo wymieniony chodnik.

- Wartość inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych, z czego aż 450 tysięcy złotych gmina pozyskała z budżetu Unii Europejskiej. Umowę na dofinansowanie zadania podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim na początku tego roku – informuje wójt Adam Licznerski.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem projektu jest poprawienie efektywności energetycznej systemu oświetleniowego oraz dostosowanie parametrów oświetlenia ulicznego do obowiązujących przepisów. Zakres rzeczowy, rozmieszczenie lamp jest określone na podstawie opracowanego wcześniej audytu w zakresie oświetlenia ulicznego.

Źródło: bukowiec.pl

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

??

1 1

A kiedy to nowe oświetlenie w Świeciu na W>P ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? 19:10, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz