Zamknij
REKLAMA

W lesie archeolodzy znaleźli pociski z II wojny światowej

09.00, 16.12.2022 .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Archeolodzy, prowadzący prace badawcze na terenie gminy Lniano, wykopali granaty i pociski artyleryjskie. Do przyjazdu saperów teren zabezpieczali policjanci z posterunku w Osiu.

14 grudnia, podczas prac archeologicznych na terenie gminy Lniano, zostały wydobyte przedmioty wyglądem przypominające granaty i pociski artyleryjskie. O znalezisku natychmiast zostali powiadomieni policjanci. Patrol z posterunku w Osiu, skierowany na miejsce przez oficera dyżurnego, potwierdził, że to niewybuchy i mogą pochodzić z okresu II wojny światowej.

Takimi przedmiotami zajmują się zawsze wojskowi saperzy, którzy zostali wezwani na miejsce. Znalezisko zostało zabezpieczone i przewiezione na poligon w celu zneutralizowania.

Policjanci apelują, aby za każdym razem, gdy natkniemy się na taki przedmiot jak najszybciej alarmować odpowiednie służby, a jeżeli mamy taką możliwość to miejsce, w którym został znaleziony niewybuch oznaczyć. Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

wujekwujek

2 0

Jechać po komendanta do stolicy -to rozbroi.On potrafi. 13:47, 16.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%