Zamknij

Wspólna akcja uratowała dwa życia! Był nawet policjant z dronem i psem tropiącym

14:28, 19.04.2024 . Aktualizacja: 14:44, 19.04.2024
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne/z archiwum policji zdjęcie ilustracyjne/z archiwum policji

Policjanci, strażacy, rodzina i sąsiedzi — jeśli chodzi o ludzkie życie to najważniejsza jest współpraca. Właśnie dzięki niej w ostatnich dniach policjanci uratowali dwóch zdesperowanych mężczyzn i podpowiadają, gdzie można szukać pomocy.

Policjanci z powiatu świeckiego dwukrotnie prowadzili poszukiwania mieszkańców gminy Nowe (pow. świecki), którzy znaleźli się w kryzysie emocjonalnym.

60-letni mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie, natomiast 29-latek, po kłótni z rodziną, najpierw się okaleczył, a następnie wybiegł w nieznanym kierunku.

— Zaniepokojeni bliscy o zaistniałych sytuacjach powiadomili policjantów — informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. — Dyżurny komendy natychmiast zadysponował tam policyjne patrole, które, biorąc pod uwagę różne hipotezy, rozpoczęły poszukiwania. Do działań został także skierowany przewodnik z psem służbowym oraz policjant z dronem — dodaje.

Zaangażowali się także tamtejsi mieszkańcy i funkcjonariusze OSP.

W obu sytuacjach funkcjonariusze, na podstawie zebranych informacji, wytypowali kierunek, w którym mogli oddalić się zaginieni. Po kilku godzinach od zgłoszeń policjanci z miejscowego komisariatu odnaleźli ich na różnych posesjach w gminie Nowe.

Przekazali mężczyzn ratownikom medycznym, którzy przewieźli ich do szpitala na konsultacje.

Działania świeckich policjantów kolejny raz pokazały ich zaangażowanie i zdecydowaną reakcję na potrzeby obywateli. Dowodem na to są podziękowania rodziny 60-latka, która osobiście złożyła je na ręce jednego z policjantów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić.

— Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo — radzi policjantka.

Gdzie szukać pomocy?

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%