REKLAMA

Nasi policjanci zatrzymali dwa tiry skradzione w Niemczech

13:00, 19.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Dwa tiry zostały skradzione na terenie Niemiec. Fot. KPP Świecie

Ponad 600 tys. euro są warte ciężarówki, które zatrzymali świeccy policjanci. Do złapania jednego z kierowców potrzebne były psy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli informacje, z której wynikało, że przez kujawsko-pomorskie mogą jechać TIR-y skradzione na terenie Niemiec. W sobotę (14.10.17) rano informacja ta trafiła do dyżurnych policji. Tak stało się także w komendzie policji w Świeciu, gdzie służby dyżurne przekazały komunikat do patroli będących w służbie.

Około 7.00 patrol ruchu drogowego ze Świecia zatrzymał do kontroli ciężarowego DAF-a, z którego wybiegł kierowca. Szybko jednak został zatrzymany.

W czasie tej akcji policyjną kontrolę ominął inny ciężarowy DAF, który po krótkim pościgu został zatrzymany i przejęty przez policjantów. Kierowcy tego auta nie było w kabinie. Na miejsce ściągnięto policyjne psy i przekazano informacje o ucieczce kierowcy do patroli. Po południu 48-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego, wpadł w ręce policjantów.

Obaj mężczyźni trafili do komendy policji w Świeciu nad Wisłą. Tam policjanci zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego, powiadomieniem właścicieli o odzyskanych autach, które, jak się okazało, zostały skradzione na terenie Niemiec.

W sobotę do prokuratury trafił pierwszy z zatrzymanych, 28-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Na wniosek prokuratora został aresztowany przez sąd na 3 miesiące.

Drugi z zatrzymanych - 48-latek zarzuty paserstwa usłyszał wczoraj (16.10.17). W jego przypadku sąd również przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował go na 3 miesiące.

- TIR-y odzyskane przez policjantów wyceniono na ponad 600 tys. euro – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. - W weekend trwały czynności mające na celu powiadomienie pokrzywdzonych oraz przyjęcie od nich zawiadomień o kradzieży. Za przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018