REKLAMA

Prowadził ciężarówkę mając dwa promile alkoholu we krwi

09:06, 14.11.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Policjanci z posterunku w Dragaczu zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jechał autostradą „wężykiem". Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo, że miał blisko dwa promile alkoholu we krwi.

W piątek (10.11.17) przed północą, do wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego wpłynęło kilka anonimowych zgłoszeń dotyczących dziwnie zachowującego się kierowcy ciężarówki. Pojazd miał przemieszczać się autostradą przez powiat świecki w kierunku Łodzi. Kiedy dyżurny pobliskiej komendy otrzymał powyższą informację, natychmiast wysłał na miejsce najbliższy patrol.

Policjanci z posterunku w Dragaczu na 86 kilometrze autostrady zauważyli opisanego TIR-a, jadącego z włączonymi światłami awaryjnymi, a na dodatek „wężykiem". Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Wtedy okazało się, że kierujący nim 44-letni obcokrajowiec ma w organizmie blisko dwa promile.

Na tym problemy mężczyzny się nie skończyły, ponieważ podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy nim woreczek z proszkiem. Wstępne badania wykazały, że to amfetamina. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymując go w policyjnym areszcie.

W sobotę (11.11.17), gdy wytrzeźwiał, usłyszał dwa zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata oraz posiadanie nieznacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018