Zamknij
REKLAMA

Paliły się sadze w kominach dwóch plebanii

09:31, 12.02.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Strażacy wzywani są do różnych zdarzeń. W ciągu tygodnia dwukrotnie gasili sadze w parafialnych budynkach: w Świeciu i w Warlubiu.

Pierwsze takie wezwanie miało miejsce 5 lutego do budynku plebanii parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu.
Druhowie wygasili palenisko, ugasili żar w wyczystce, wygarneli go na zewnątrz i przewietrzzli pomieszczenia. Przy pomocy podnośnika próbowali dostać się do komina, lecz ze względu na trudne usytuowanie komina i parametry techniczne podnośnika próba nie powiodła się. Weszli więc na dach przy pomocy drabiny przenośnej i sprawdzili komin i dach. 

8 lutego podobna akcja miała miejsce w Warlubiu. Tam strażacy wygaszali piec w budynku plebani parafii Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu.
Działania druhów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska, przeczyszczeniu przewodu kominowego i przewietrzeniu piwnicy. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie z uwagami nie użytkowania pieca i przewodu kominowego do czasu sprawdzenia przez uprawnionego kominiarza.

[ALERT]1518424375266[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

TaaaaTaaaa

2 3

Źli parafianie nie wyczyścili proboszczowi kominów? Wstyd ! 14:57, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone