Zamknij
REKLAMA

Przez bezdomnych mógł spłonąć dom w centrum Świecia

12:54, 13.03.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Kolejny raz są problemy przez dzikich lokatorów w budynku przy Wojska Polskiego 98. Prawdopodobnie wygarnęli niedogaszony popiół na podłogę i zapaliły się śmieci, które stertami zalegają całą melinę.

Dziś (13.03) tuż po godzinie 11 na telefon alarmowy straży pożarnej zadzwonili przechodnie widzący dym wydobywający się z okien zrujnowanego budynku. Na miejsce wyruszył samochód gaśniczy. Szybko okazało się, że paliła się tylko sterta śmieci przy piecu na piętrze budynku.

- Dzięki szybkiej reakcji przechodniów ogień nie rozprzestrzenił się i strażacy łatwo go ugasili – informuje mł. bryg. Paweł Puchowski, rzecznik prasowy KP PSP w Świeciu.

Bezdomni zamieszkują pustostan od kilku miesięcy. Policja i straż miejska systematycznie sprawdzają m.in. to miejsce i zachęcają przebywające tam osoby, aby przeniosły się do schroniska dla bezdomnych. Bezskutecznie. W styczniu jeden z dzikich lokatorów zmarł w melinie. Wtedy władze miasta (gmina jest współwłaścicielem budynku) mówiły o skutecznym zamknięciu budynku, tak by bezdomni nie mogli się do niego dostać. Jak widać na mówieniu się skończyło.

Teraz mogło skończyć się spaleniem całego domu. Bezdomni palą w piecu z rozwalonymi drzwiczkami, nie pilnują ognia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – popiół wygarniają wprost na podłogę. Prawdopodobnie właśnie to było przyczyną dzisiejszego, na szczęście małego, pożaru.

- Strażacy sprawdzili budynek kamerami termowizyjnymi, aby mieć pewność, że nikogo nie ma w środku – dodał Puchowski.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (7)

ginioginio

1 2

Widać opieszałość naszych władz,jak palcem nie pokażesz to g....o zrobią. 13:23, 13.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

yuorikyuorik

0 1

ginio, zejdź na ziemię, albo raczej poczytaj na temat tego domu poprzednie artykuły, może do ciebie dotrze, ze ta posesja ma kilku właścicieli. Nasze władze mogą sobie palcem w bucie pokiwać. 06:41, 14.03.2018


JaJa

0 0

Po 21.00 widziałem ,jak wchodził tam bezdomny :-) 21:38, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RicardoRicardo

4 1

jeżeli bezdomni nie są właścicielami budynku, a właścicielem jest kto inny, zatem bezdomni wchodzą na czyjąś własność, wtargają, szkodzą, rozwalają. Przecież na to są paragrafy. Po co zatem policja łaskawie prosi bezdomnych żeby opuścili to miejsce? Niech ich zamkną do więzienia. Trzeba spojrzeć na to z innej strony.. Wyobraźcie sobie, że do waszego mieszkania włazi bezdomny, odwala meline, dewastuje. zjawia się policja i łaskawie się pytają czy pan bezdomny zgodzi się do schroniska? To jest czyjaś własność i taką sprawe powinno się inaczej załatwić.. zresztą niech robią co chcą, to nie nasza sprawa. Moim zdaniem policja powinna być surowsza dla tych ludzi, którzy nawet tej meliny nie szanują 22:52, 13.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

0 1

Ricardo. Skoro to jest czyjąś własność to ten właściciel powinien to skutecznie zabezpieczyć. Budynek jest w złym stanie i właściciel powinien go rozebrać. Właściciel także powinien posprzątać pustostan żeby nic przypadkiem się nie zapaliło, a skoro śmieci są w jego budynku to należą do właściciela nieruchomości bo przecież niema żadnej pewności że to bezdomni nasmiecili.
Także właściciel pustostanu jest tak samo winny jak bezdomni, to może wszystkich zamkniemy do więzienia? 10:25, 14.03.2018


RicardoRicardo

2 0

Czytelnik. posprzątać? np.załóżmy, że wyjeżdżasz na dwutygodniowe wakacje, na drugi dzień do Twojego domu wchodzą bezdomni jak do siebie, dewastując cały dom. Czy też powiesz, że powinieneś go zostawić w pustym stanie? bez niczego w środku? Owszem nikt tam nie mieszka. Ale wg mnie powinno się zając tymi osobami, które wchodzą do czyjeś własności bez zgody właściciela doprowadzając do kolejnych szkód budynku. Gdyby to nie byli bezdomni to pewnie każdy inny dostałby już wyrok za to. 14:09, 14.03.2018


JaJa

1 0

By spłonęło i by się problem skończył. A tak męczcie się dalej. 11:53, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018