Zamknij
REKLAMA

Wypadek podczas prac polowych. Prawie zginął pod kosiarką

11:10, 10.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Złe miejsce do "odpoczynku" wybrał sobie 61-letni mężczyzna. Zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Policjanci apelują o rozwagę podczas prac polowych. 

Do nieszczęśliwego i pierwszego w tym roku wypadku ,,na polu” doszło w sobotę na terenie naszego powiatu. Zdarzenie miało miejsce podczas koszenia trawy. Niestety w wyniku zdarzenia 61-latek z obrażeniami ciała został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych.

W sobotę (07.07.18) dyżurny komendy policji w Świeciu około godziny 15.00 otrzymał informację o wypadku podczas prac polowych, który miał miejsce na terenie gm. Drzycim.

Według wstępnych ustaleń 61-letni mieszkaniec naszego powiatu, kierując ciągnikiem rolniczym z zaczepioną kosiarką dyskową kosił trawę na łące. W pewnym momencie maszyna stanęła w miejscu napotykając przeszkodę. Kierujący postanowił sprawdzić przyczynę. Jak się okazało najechał na leżącego w wysokiej trawie mężczyznę. W wyniku zdarzenia 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

Policjanci przypominają o ostrożności i zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych, które rolnicy rozpoczęli już na wiosnę.

Apelują również, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo, ponieważ chwila pośpiechu, bądź lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa może mieć tragiczny finał.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone