Zamknij

Policja rozbiła szajkę narkotykową. Sprzedali prawie 50 kg narkotyków. Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

13:50, 24.08.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Pierwszy z członków grupy wpadł rok temu, ostatni we wtorek. W sumie policjanci zatrzymali pięciu członków grupy.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej sukcesywnie zatrzymują kolejne osoby zamieszane w narkotykowy biznes na terenie powiatu świeckiego.
Przypominamy: pierwszy podejrzany wpadł w ubiegłym roku na początku września. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek zajmuje się przede wszystkim nabywaniem niedozwolonych środków psychoaktywnych z zagranicy. W jego samochodzie policjanci znaleźli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący przemytu z zagranicy znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany.
To jednak nie był koniec sprawy.

- Funkcjonariusze wiedzieli, że nie działał sam i przez cały ten czas gromadzili w sprawie materiały dowodowe – mówi kom. Przemysław Słomski, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Żmudna i wnikliwa praca prokuratora oraz policjantów pozwoliła na wytypowanie kolejnych osób (mieszkańcy jednej z gmin w powiecie świeckim) zamieszanych w ten przestępczy proceder.

Na początku sierpnia (02.08.2018) został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące 32-latek. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ był już wcześniej (08.09.2017) zatrzymany do sprawy narkotykowej. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący przewozu znacznych ilości narkotyków
z zagranicy.
Kolejne zatrzymania miały miejsce we wtorek (21.08.2018). 38 i 25-latek zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania i dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o
przeciwdziałaniu narkomanii. Młodszy z zatrzymanych będzie odpowiadać za przewóz z zagranicy znacznych ilości środków odurzających. Natomiast starszy odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Piątą osobą zamieszaną w narkotykowy biznes jest również mieszkaniec powiatu świeckiego, który odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 37-latek, w tym samym dniu co jego koledzy, został doprowadzony z więzienia do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
Oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące transgranicznego przewozu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu.

- Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podejrzani od 2014 roku do sierpnia 2016 roku wprowadzili na czarny rynek nie mniej niż 35 kg amfetaminy oraz 12 kg marihuany i znacznych ilości kokainy – informuje kom. Słomski.

Prokurator po przedstawieniu całej trójce zarzutów wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im od 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z zagranicy oraz do 12 lat pozbawienia wolności za ich wprowadzenie do obrotu na terenie RP.

          

Zatrzymanie pierwszego z mężczyzn we wrześniu 2017 r. na terenie Żnina.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone