Zamknij

Sprawdzali stan techniczny rowerów i trzeźwość rowerzystów

16:35, 08.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Dwa dni akcji pod kryptonimem „Rowerzyści” to dla świeckich policjantów czas kontroli, rozmów z najmłodszymi rowerzystami, sprawdzania stanu technicznego rowerów i trzeźwości dorosłych.

Rosnąca liczba dróg rowerowych powoduje, że coraz więcej mieszkańców powiatu świeckiego przesiada się z samochodów na rower. W trosce o poprawę bezpieczeństwa coraz liczniejszej grupy cyklistów, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu od środy do czwartku (5-6.09.18) prowadzili wojewódzkie działania pod nazwą „Rowerzyści” promujące bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów może prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Tak też mogło się stać z czterema rowerzystami, którzy w czwartek(06.09.18) wsiedli na rower po alkoholu. Zatrzymali ich policjanci ruchu drogowego ze Świecia.

Pierwsi z nich wpadli w ręce policji w Ernestowie (pow. świecki), o godz. 17.45. Policjanci, którzy zatrzymali rowerzystów do kontroli wyczuli od nich woń alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się po kontroli stanu trzeźwości. 35-latek wydmuchał 0,46 promila, a 48-latek 0,63.

Kolejni „śmiałkowie” zostali zatrzymani w gminie Jeżewo. O godz. 19.35 w Krąplewicach jadący rowerem 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego miał w organizmie 1,8 promila. W Osłowie natomiast 56-leni mężczyzna jechał rowerem bez oświetlenia, tym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Podczas kontroli okazało się, że również wsiadł z kierownicę po alkoholu. Kontrola trzeźwości wskazała ponad 2 promile we krwi.

Mężczyźni popełnili wykroczenie. Grozi im kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone