Zamknij

Złodzieje dewastują zamek. Gmina wyznaczyła nagrodę za informację o sprawcach

14:04, 16.08.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. swiecie.eu

W środę 14 sierpnia pracownicy zamku, jak co rano robili obchód zabytku. Kiedy przeszli na stronę wschodnią i północną zauważyli, że ktoś rozkuł fragment muru kurtynowego. Brakowało aż kilkudziesięciu cegieł.

- Pracownik od razu do mnie zadzwonił i powiadomił mnie o kradzieży. Obecnie policjanci i straż miejska ze Świecia prowadzą postępowanie w tej sprawie – wyjaśnia Jakub Stelągowski, kierownik Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej.

Wcześniej złodzieje zadowolili się kilkunastoma sztukami. Tym razem znikło ich znacznie więcej.

- Trudno mi zrozumieć taką dewastację po to, aby postawić sobie kominek czy grilla i chwalić się, że powstały z kilkusetletnich cegieł – oburza się Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

O obydwu kradzieżach powiadomiono policję. Za pierwszym razem nikogo nie złapano. Jak będzie teraz? Czas pokaże. W każdym razie miasto postanowiło wspomóc pracę policji w dość nietypowy sposób.

- Wyznaczyliśmy 1000 zł nagrody dla osoby, której informacje doprowadzą do ujęcia złodzieja. Wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na ten temat, prosimy o kontakt z komendą w Świeciu. Rabuś nie odpowie tylko za zwykłą kradzież, ale również za dewastację zabytku – zaznacza Paweł Knapik.

Wszyscy, którzy wiedzą cokolwiek na temat kradzieży proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świeciu osobiście lub pod nr tel. 52 33 32 500.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Anon Anon

0 0

Taki problem założyć monitoring? 12:05, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone