Uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzycimiu zdawali egzamin na kartę rowerową. Rozwiązali test wiedzy, a następnie wykazali swoje umiejętności praktyczne.
Młodzi rowerzyści najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu toru, który zawierał m.in. wyjazdy z dróg podporządkowanych. Do egzaminu przystąpiło 21 uczniów. Kartę rowerową zdobyło 19 uczniów. Po zakończonym egzaminie policjant rozmawiał z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych. Przeprowadził również prelekcję na temat „Bezpiecznych wakacji”. Na koniec mundurowy pogratulował uczniom zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz