Zamknij
REKLAMA

Wyborcze banery pod ochroną. Ich niszczenie może słono kosztować

08:42, 24.09.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Następnego dnia w miejsce zniszczonego pojawił się nowy. Fot. Krzysztof Nowicki

Nieczysta, przedwyborcza walka, czy chuligańskie wybryki – niszczenie plakatów, banerów, ogłoszeń wyborczych jest wykroczeniem, za które można zapłacić nawet 5 tys. zł.

Kampania wyborcza w pełni, przynajmniej na plakatach i w ogólnopolskich mediach. W naszym mieście na razie tylko na plakatach, ewentualnie w internecie. Jakiekolwiek działania kandydaci zapowiedzieli na październik (więcej zobacz TUTAJ).

Na początku września ktoś przy ul. Wodnej pociął jeden baner PiS a inne ponadrywał. Następnego dnia w miejsce zniszczonego pojawił się nowy. Poza tym incydentem, w naszym mieście i pod tym względem mamy spokój.

- Nie dotarły do nas żadne zgłoszenia uszkodzenia banerów wyborczych – informuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Policja przypominała niedawno, że reklamy wyborcze podlegają ochronie prawnej.

– Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźbą kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 tys. zł. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 420 zł, to zgodnie z Kodeksem karnym grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – zwracali uwagę w komunikacie funkcjonariusze.

[ALERT]1569307642622[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JarekJarek

3 0

To jakiś pisior porwał ten baner. 11:08, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone