Zamknij
REKLAMA

Nie zapisałeś się na szczepienie? Na pierwszy kwartał nie ma już szans

10:00, 25.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dzisiaj w ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczęły się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Zapisanych na szczepienia jest ponad 3 mln, czyli wszystkie terminy - do końca marca - są już zajęte.

- Mamy ponad 3 mln zajętych terminów - zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia; nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. - To nie wynika z problemu system, tylko z braku szczepionek - dodał.

Podkreślił, że - zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek - Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków. "I dziś mamy już zajętych terminów, zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, ponad 3 mln osób" - powiedział, dodając, że oznacza to, iż " w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek, wolnych terminów".

Dworczyk wskazywał, że nie wynika to z problemu systemu szczepień stworzonego w Polsce, ale z braku szczepionek.

Zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni. "Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do 31 marca, czyli właśnie te szczepionki dla ponad 3 mln osób. (PAP)

[ZT]10958[/ZT]

 

[ZT]10751[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

j....p..j....p..

2 0

KŁAMCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 14:17, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

annaanna

0 0

Od dziś czyli 26.01.2021 zaczęło się odwoływanie szczepień. Senior rodu zapisany na 28.01. otrzymał sms-a, że szczepienie odwołano ZOZ Świecie. Na info 989 informacja, że nowych terminów nie ma. Tylko w mediach fajnie to wygląda szczepimy seniorów. A co z odwołanymi szczepieniami? 21:24, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%