Zamknij
REKLAMA

Będzie przyzwolenie na łamanie prawa? Kontrowersyjny zapis w ustawie

08:30, 09.03.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. screen z Youtube
REKLAMA

Rada Ministrów przyjęła projekt specustawy dotyczącej wsparcia obywateli Ukrainy. Znalazły się tam jednak zaskakujące zapisy. Mowa o bezkarności za ewentualne łamanie prawa i dyscypliny finansów publicznych podczas pandemii koronawirusa.

Nad specustawą posłowie mają pochylić się jeszcze w tym tygodniu. 

Projekt zakłada m.in. legalny pobyt dla każdego Ukraińca, który wjechał do Polski po 24 lutego na 18 miesięcy. W zapisach znalazł się jednak kontrowersyjny, dotąd nieuchwalony jeszcze zapis dotyczący finansów publicznych i odpowiedzialności za łamanie prawa. 

- W dokumencie niespodziewanie znalazły się też jednak zapisy zakładające bezkarność za niegospodarność w walce z epidemią koronawirusa - wskazuje Wirtualna Polska. 

Nad specustawą posłowie mają pochylić się jeszcze w tym tygodniu. 

O tych zapisach mówił m.in. premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wskazywał, że o takie zapisy prosili... samorządowcy. 

- Proszę się zastanowić nad tym, jak wygląda działanie w sytuacji kryzysowej. Otóż bardzo wielu samorządowców prosiło nas o włączenie takiego przepisu. Przepisu, który można porównać na przykład do działania strażaka - wskazywał Morawiecki.

Dodawał, że strażak dla ratowania życia musi wyłamać drzwi, wybić szybę.

- Jest dobro wyższe i dobro niższe - tłumaczył. 

Premier wskazywał, że przepis ten jest konieczny, a podobne zapisy funkcjonują w innych krajach zachodnich. Jednocześnie Morawiecki zapewnił, że działania o charakterze korupcyjnym "będą ścigane jak do tej pory".

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

***** ******** ***

2 0

***** *** 09:09, 09.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%