Zamknij
REKLAMA

Szpital w Świeciu likwiduje łóżka covidowe

11:00, 12.03.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA
W szpitalu w Świeciu wszystkie oddziały wracają do normalnego funkcjonowania. Od 14 marca do 1 kwietnia na oddziale zakaźnym pozostanie jeszcze 20 miejsc dla pacjentów chorych na COVID. Później nie będzie ich wcale.
 
- Oddział paliatywny przyjmuje już pacjentów od ubiegłego tygodnia. Oddział płucny planowe przyjęcia rozpoczął w poniedziałek. - Na jednym i drugim oddziale mamy komplet pacjentów - mówi Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu. 
 

Zgodnie z decyzją NFZ do 1 kwietnia wszystkie szpitale, w których byłe oddziały przekształcone w tzw. oddziały covidowe, wrócą do normalnego działania.

W szpitalu w Świeciu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego było od 50 do 70 miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID. Miejsca dla osób zakażonych tworzone były najczęściej na oddziałach: zakaźnym, płucnym i paliatywnym. W czasie, kiedy chorych było najwięcej w oddział covidowy przekształciła się także rehabilitacja. 

Do końca lutego br. w szpitalu w Świeciu leczonych było 1190 chorych na COVID-19. Najwięcej w 2021 r. - ponad 600 osób. 

Obecnie w szpitalu leczonych jest 11 pacjentów chorych na COVID-19. Normalnie działa również punkt wymazowy oraz punkt szczepień na COVID-19. 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%