Zamknij
REKLAMA

KORONAWIRUS. Od poniedziałku III etap łagodzenia obostrzeń

13:16, 13.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Od 18 maja będą otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, restauracje i kawiarnie. Luzowane są obostrzenia w komunikacji miejskiej i kościołach, na stadionach i w halach sportowych.

W czasie trwającej w Kancelarii Premiera premier zapowiedział III etap łagodzenia obostrzeń. Od 18 maja czynne będą zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Będzie obowiązywał w nich specjalny reżim sanitarny.
Częściowo zostaną otwarte restauracje i inne lokale gastronomiczne. Premier zachęca, by właściciele organizowali ogródki do siedzenia na zewnątrz.
W autobusach i tramwajach wolnych będzie pozostawać tylko 30% miejsc, a nie jak obecnie - połowa.
Zmiany czekają również edukację. Możliwe będzie prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych.

Od 25 maja w szkołach podstawowych będzie organizowana opieka nad dziećmi z klas 1-3. Uczniowie przygotowujący się do egzaminów będą mogli odbywać konsultacje z nauczycielami. Od 1 czerwca taką możliwość dostana uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych.

[ZT]9449[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Pasażer Pasażer

0 0

Nie pozostawić 30% tylko 30% będzie wolno zabrać. I tak np.jak nasze aurobusy miały np. 100miejsc w tym 30 siedzący to mogły zabrać 15,a teraz 30. Gorzej z busami bo mają max.25 miejsc to będą mogły zabrać max. 7 osób . 15:14, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA