Zamknij
REKLAMA

Infolinia wsparcia – drogi Seniorze! Żołnierze WOT pomogą z transportem na szczepienie!

15:00, 31.07.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Jeżeli masz wątpliwości co do samego procesu szczepienia, problem z rejestracją czy dojazdem do punktu szczepień, dzwoń pod nr tel. 800 100 115. Operatorzy infolinii czekają codziennie w godzinach 7:30-19:30 aby rozwiać Twoje wątpliwości. Udzielą wyczerpujących informacji a jeżeli zajdzie taka potrzeba, skierują sprawę do koordynatora z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ten skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwości pomocy.

  • W skali kraju w okresie od 18 stycznia do 10 maja 2021r. ze wsparcia infolinii zdecydowało się skorzystać 12249 osób.
  • W przypadku blisko 11000 przypadków problemy i wątpliwości osób będących w potrzebie udało się rozwiązać operatorom przy telefonie. 1335 przypadków wymagało bezpośredniej pomocy koordynatorów ds. szczepień z brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

  • Po kontakcie z osobami starszymi znajdującymi się w potrzebie, koordynatorzy zorganizowali i przeprowadzili 1143 transporty do punktów szczepień wraz z bezpiecznym powrotem do domu. Każdorazowo w takim przedsięwzięciu uczestniczy wykwalifikowany ratownik medyczny. 129 osób uzyskało pomoc w rejestracji na szczepienie.

  • W województwie kujawsko-pomorskim, za które odpowiada 8.K-PBOT, żołnierze WOT pomogli w przemieszczeniu i zaszczepieniu się I dawką blisko 50 seniorom.
  • Pełne szczepienie dwoma dawkami mają za sobą już 33 osoby znajdujące się pod opieką kujawsko-pomorskich Terytorialsów.

W tym gronie znajduje się blisko 20 kombatantów. Jednym z nich jest wybitny bydgoszczanin – prof. Lech Jan Weiss. Żołnierz Armii Krajowej, który w czasie II Wojny Światowej uczestniczył w przyjmowaniu zrzutów Cichociemnych. W czasach powojennych naukowiec, emerytowany dziekan wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy). Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, tytułem Zasłużonego Nauczyciela, Złotą Odznaką Zasłużonego Pracownika Łączności. Żołnierze 8.K-PBOT pomogli Panu Profesorowi w przyjęciu dwóch dawek szczepionki. Po kilku tygodniach brygada miała przyjemność gościć Lecha Jana Weissa w sali tradycji. Było to okazją do  przeprowadzenia rozmowy na temat książki „Dawne lata, dawne dni” (której jest autorem), ale i aktualnych wydarzeń w kraju, m.in. szczepień

.- „Z rzeczy bardziej aktualnych, mamy pandemię koronawirusa, szczepimy się przeciwko Covid-19. Co Pan myśli o tym szczepieniu?”- „Uważam, że tu nie ma dyskusji. Powinniśmy się szczepić. Jaką ktoś ma inną radę? Nie ma innej rady. Były dawniej: cholera, dżuma, nawet ospa czy dyfteryt. Wszędzie ludzie zawsze się szczepili, a czemu mamy się nie szczepić na koronawirusa? Tego nie rozumiem.” – powiedział Profesor

Zawsze gotowi, zawsze blisko czekamy na Twoje zgłoszenie.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%